Dowiedz się, który rodzaj herbaty owocowej będzie dla Ciebie najlepszy!

Herbata owocowa jest ulubionym rodzajem herbaty wielu osób ze względu na niezwykle przyjemny smak i aromat, który automatycznie kojarzy nam się z wiosną i latem. Bardzo często towarzyszy nam podczas rodzinnych spotkań, i to zarówno zimą i jesienią, jak i wiosną i latem, ponieważ doskonale smakuje zmrożona! Doskonale służy jako słodki napój dla dzieci, który zarazem nie zawiera szkodliwych składników. Wiemy już zatem, że herbata owocowa jest naprawdę pyszna, ale co z jej właściwościami zdrowotnymi? O tym będzie można dowiedzieć się poniżej!

Mówiąc o herbacie owocowej, należy wziąć poprawkę na to, że określenie „herbata owocowa” jest dosyć szerokie i obejmuje wiele podkategorii herbaty. Wszystko zależy od owoców, które stały się podstawą mieszanki:

  • - herbata z aronii zawiera takie witaminy jak C, B1, B2, B5 i E, a także ogromną ilość antyoksydantów, które pomagają zwalczać wolne rodniki; jest to również doskonała herbata dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze,
  • - herbata z gruszki zawiera witaminy PP, A, C, B1, B2; jest to świetna herbata, jeśli chodzi o zwalczanie przeziębienia, dlatego warto pić jej dużo zimą!
  • - herbata z pochodzących z Tybetu owoców goji – pełna przeciwutleniaczy, witamin z grupy B i wielu składników mineralnych o bardzo korzystnym działaniu; składniki zawarte w owocach goji sprawiają, że bardzo poleca się ich spożywanie osobom skarżącym się na reumatyzm.

Powyżej wymieniliśmy tylko kilka z wielu rodzajów herbaty owocowej, jednak na pewno można ogólnie stwierdzić, że ten rodzaj herbaty jest jednym z najlepszych źródeł witamin! Oczywiście dotyczy to herbaty owocowej z prawdziwego zdarzenia, którą można nabyć w specjalistycznych sklepach, a nie aromatyzowanej wody, jaką de facto jest duża część herbat owocowych dostępnych w sklepach spożywczych i marketach. Jednym z miejsc, w których można zakupić naprawdę godną uwagi herbatę owocową jest ten sklep.